Uyumlama ve Şifa Seanslarına Hazırlık

İZMİR Bütünsel Şifa - Kişisel Gelişim - Yaşam Koçu - Eğitim - Danışmanlık - Reiki - UYUMLAMA - ŞİFA

Uzaktan Uyumlamaya Hazırlık:

(UYUMLAMA için yapılan hazırlıklar aynı zamanda ŞİFA seansları için de geçerlidir.)

Uzaktan Uyumlama Hazırlık İçin;

* Uyumlama günü, hayvansal gıda, et, alkol, sigara, ağır yemek gibi, sizi enerjisel olarak yoracak etkenlerden mümkün olduğunca uzak durun.

* Uyumlamadan önce mutlaka topraklama yapın. Mümkünse 5-10 dk. Kadar toprağa basın, değilse ılık su ile bir duş alın ya da en azından ellerinizi ayaklarınızı ve ensenizi ılık su ile ıslatıp kurulayın.( inancınız ne olursa olsun, en iyi ve hızlı gerçekleşen topraklanmanın, bedenin 7 noktasının zemine temas ettiği 1-2 dk. ‘secde’ yapmak olduğunu hatırlayın.)

* Tek başınıza, rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda olmalısınız.(diğer bir kişi daha sizin ile birlikte aynı anda enerjisel seansa katılıyorsa, auralarınız biri birine temas etmeyecek şekilde, aranızda en az yarım metre mesafe bırakmaya özen gösterin.)

* Çalışmaya başlamadan önce odanızı mutlaka havalandırın, mümkünse odanızdaki bütün elektrik prizlerini çekin. Sizin konsantrenizi bozabilecek cep telefonu vs. dışarıda bırakın.

Varsa hafif ve hoş kokulu bir tütsü kullanabilirsiniz, meditatif bir müzik dinleyebilirsiniz. Ya da sadece sessiz bir ortamda uzanın.

* Uyumlama sırasında, özellikler omurganız doğrusal(düz) bir vaziyette, rahat bir pozisyonda olmalısınız. Bir sandalyede oturun veya yatağınıza uzanın.

* Eğer sandalyede oturmayı tercih ederseniz ellerinizin avuç içleri hafifçe birbirine değecek şekilde kalbinizin üzerinde tutun. Ya da inançlarınız gereği en rahat olduğunuz, ellerinizi dua pozisyonunda tutun. Geleneksel Şifacılıkta budist dua pozisyonu olan ‘Gassho’ aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir.

* Eğer uzanmayı tercih ederseniz; sırt üstü uzanın ve kesinlikle omurganızın dik (doğrusal) olmasına dikkat edin. Uygun pozisyon aşağıdaki resimde görüldüğü gibidir.

uzan------b

* Rahatlayın ve birkaç defa yavaşça derin nefes alıp verin.

* Topraklanmak için kendinizi dünya ile bütünleşmiş olarak hayal edebilirsiniz. Örneğin; bedeninizin, altından uzanan bir enerji dünyasının derinliklerine uzandığını hayal edebilirsiniz.

* Evrenin en yüksek enerjilerinin beyaz bir ışık şeklinde başınızın üzerinden (taç çakradan) bedeninize girdiğini hayal edin ve oradan kalbinize kadar uzandığını hayal edin. Ve bu beyaz ışığın sizi herşeyden koruduğunu düşünün.

* Uyumlamaya başlamaya hazır olduğunuzda:

“Uyumlamanın ismi” uyumlamasını Semra Şenbaşaran’dan almaya niyet ediyorum.” ya da “Semra Şenbaşaran kanallığı ile bana aktarılan “Uyumlamanın ismi” Uyumlamasını sevgiyle kabul ediyorum.” sözleri ile uyumlamayı almayı başlatın. Unutmayın ”HERŞEY BİR NİYETLE BAŞLAR !”
ya da kalbinizden geçtiği gibi bir niyet ve bu niyete özel dualarınızı ekleyebilirsiniz.

* Uyumlama süresince gözleriniz kapalı ve rahat bir şekilde durun. Aşağıda vermiş olduğum imgeleme çalışmasını yapabilirsiniz yada kendi yönteminizle medite olabilirsiniz. (isteğe bağlı). Nefesinize odaklanarak zihinsel faaliyetleri durdurmaya yardımcı olabilirsiniz. Enerjinin en iyi çalıştığı durumun, fizik bedenin uyku ile uyanıklık arasında, iyice gevşemiş olması ve zihnin suskun ve dingin olması, olduğunu unutmayın. Diğer durumlarda da niyet ile uyumlama başlar ve tamamlanan dek devam eder.

* Meditatif duruma geçme konusunda profesyonelleştikçe, gözlerinizi tam kısmadan dalgın bir bakışla süreci tamamlayabilirsiniz. Daha da ileri aşamalarda gözleriniz açık olsa da meditatif durumda olma imkanı bulursunız;)

 

Uyumlama veya Şifa Çalışması için rahatlama ve zihni arındırma Örneği:(isteğe bağlı)

1. Uzanın ve kendinizi rahatlatın. Gözlerinizi kapatın.

2. Kendinizi güzel bir Gökkuşağı merdivenin tepesinde hayal edin. Zihninizde bunu ayrıntılarıyla inceleyin.

3. Bu merdiven hayal edebileceğiniz en rahat ve gevşetici yere götüren basamaklara sahip olabilir. Bu bir gök kuşağı merdiveni etrafınızı sarmalayan renklerin farkına varabilirsiniz Ilık esen rüzgarı teninizde hissedebilir etraftan gelen mis gibi çiçek kokularını hissedebilirsiniz

4. Birkaç saniye içinde, zihninizde kendinizi bu basamaklardan aşağıya doğru inerken hayal ettiğinizde her adımınızı attığınız basamakta daha gevşemiş, rahatlamış hale geleceksiniz.

5. Her nefes verişinizde basamakları inerken 1’den 20’ye doğru sayın. Bu nefes alma ritminizi daha yavaşlatan bir etkiye sahip olabilir.

6. “Bu güzel yere doğru inmeye devam ettikçe derin bir rahatlık duygusu varlığınızın en derinine kadar işliyor” veya “Son basamağa ulaştığınızda kendinizi son derece gevşemiş ve rahatlamış hissedebilirsiniz

7. Merdivenin sonuna ulaşınca kendinizi rahat bırakın ve renklerin sizi sarmasını, ışığın başınızdan girip ayaklarınızdan çıkmasını hissedin. Parmak uçlarınızdaki kıpırtıları ve sıcaklığı hissedin. Etrafınızdaki güzel kokuları hala duyuyorsunuz ve ılık rüzgarı hala hissediyorsunuz. Enerjiyle bütünleştiğinizi hissedebilirsiniz enerjinin tüm vücudunuzu kapladığını ve sizi dengelediğini hissedebilirsiniz. Bu ışığın bedeninizde dolaşmasına izin verebilirsiniz.

8. Çalışmadan çıkmak için çıkmak için süreci basitçe tersine çevirin. Merdivenleri çıkarken, bu sefer nefes aldığınızda her bir saniyede veya iki saniyede bir 20’den 1’e doğru geri sayın. Bu, zihninizde merdivenin tepesine yaklaştıkça dereceli olarak daha canlı bir hale gelmenize yardım edecektir.

9. Gözlerinizi açtığınızda kendinizi tazelenmiş, canlı enerji dolu hissedebilirsiniz…

Şimdi, Gözlerinizi açın ve yavaşça dikkatinizi bulunduğunuz fizik ortama çevirin.

 

Uyumlama sırasında hissedebileceğiniz/duyumsayabileceğiniz bazı durumlar;

*Hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz. Eğer böyle olursa bunun için üzülmeyin, bazen enerjileri hissedemeyebiliriz. Bu bir problem değildir. Sonrasında mutlaka deneyimlersiniz.

*Sıcaklık hissedebilirsiniz.

*Soğukluk hissedebilrisiniz.

*Soğuk yada Sıcak bir hava akımı olarak hissedebilirsiniz.

*Bedeninizin çeşitli yerlerinde karıncalanma hissi oluşabilir.

*Bedeninizin üzerinde bloke olmuş alanlarda yoğun şekilde hissedebilirsiniz.

*Sevinç, Neşe, Sevgi, Ağlama ve bunun gibi hisler duyumsayabilirsiniz.

*Gözleriniz kapalı iken çeşitli renkler görebilirsiniz.

*Öz varlığınızı hissedebilirsiniz.

Uyumlamalar genellikle 20-30 dk arasında sürmektedir. Ama bu, kişiden kişiye göre değişmektedir. Enerjileri uzun bir süre hissedebilirsiniz. Bu yüzden sadece rahatlayın ve deneyimi yaşayın. Uyumlama sırasında yetişmeniz gereken bir yer yok… Sadece rahatlayın.

Uyumlamanın bittiğini hissettiğinizde gözlerinizi yavaşça açın, bedeninizi sakince hareket ettirerek normal duruma geçin. Uyumlama tamamlandıktan sonra da kısa bir süre öylece uyanık kalmak, fizik ötesi algı deneyimleri sunabilir..

Unutmayın! Her enerjisel çalışmadan sonra bolca su içmelisiniz. Eğer gerekli olursa daha çok su içebilir, duş alabilirsiniz. Yeniden dilediğiniz şekilde topraklama yapabilirsiniz.

Önemli Not: Uyumlamalarda beklenti içerisinde bulunmanız, hissedebileceğiniz veya deneyimleyebileceğiniz şeylerden sizi uzak tutar. Beklentisizlik size deneyimler sunacaktır. Bu yüzden, uyumlamaya girmeden beklentilerinizi ve tüm düşüncelerinizi bir kenara bırakmanızı önemle tavsiye ediyorum.

Koşulsuz ve Sonsuz Sevgim ile ..